Pokerowe ręce: zwycięskie kombinacje

Celem tego przewodnika jest poinformowanie Cię w prosty i szczegółowy sposób o układach pokerowych, które można utworzyć. Zamierzamy uszeregować najsilniejsze wygrywające kombinacje, schodząc do najniższych.

Zanim zaczniemy ten artykuł, chcemy upewnić się, że znasz podstawy pokera. Jeśli jesteś zupełnie nowy, zalecamy najpierw przyjrzeć się najczęściej używanym terminom pokerowym .

Esencja i pasja, jaką oferuje poker, tkwi w różnorodności gier, w których można wygrać. W tej grze talia składa się z 52 kart. Reprezentowane są w nich 4 kije; maczuga, diament, pik i kiery.

Gdy gra się rozpocznie, a krupier lub krupier rozdaje karty, nadszedł czas, aby zwrócić uwagę. Oprócz kart, które otrzymuje każdy gracz, czynnika szczęścia i zachowania przeciwników, istnieją również strategie pokerowe, których należy przestrzegać.

Zacznijmy od naszego rankingu najlepszych zwycięskich rąk w pokerze:

Poker Królewski

Jest to uważane za najlepszą rękę pokerową. Aby uzyskać pokera królewskiego, należy uzyskać następującą kombinację: A, K, Q, J i 10. Należy zauważyć, że wszystkie karty muszą być w tym samym kolorze.

Poker prosty

Ta gra w pokera jest również dość niezwykła. Poker jest uzyskiwany z 5 kolejnych kart w tym samym kolorze. W przeciwieństwie do pokera królewskiego, ten można wykonać za pomocą kombinacji takich jak 4, 5, 6, 7 i 8 pik.

Poker

To jedna z najciekawszych kombinacji pokerowych. Aby wykonać ten ruch, potrzebujesz 4 kart o tej samej wartości. Dlatego angielskie tłumaczenie brzmi „cztery tego samego rodzaju”. Piąta karta byłaby towarzyszem, a jej wartość ma wagę, jeśli chodzi o remis. Na przykład gra w pokera odbywa się w ten sposób; 6, K, K, K, K.

Full House

Ta gra w pokera wymaga posiadania 3 kart o tej samej wartości i kolejnych 2 kart o innej wartości. Na przykład 6♥, 6♠, K♥, K♠, K♣ . W przypadku remisu jako punkt odniesienia należy wziąć najwyższą wartość kart. Jeśli trójka jest taka sama po obu stronach, pierwszeństwo ma wartość dwóch ostatnich kart.

Kolor

Ta kombinacja, zwana w języku angielskim „flush”, jest osiągana wszystkimi kartami tego samego koloru. Nie trzeba ich zamawiać po kolei, gdyż wtedy byłaby to drabina. Na przykład A, 2, 3, 4, 6 kier.

Drabina

Nazywany „prosto” w języku angielskim. Aby ułożyć tę rękę , potrzebujesz 5 kart, które następują po sobie, niezależnie od koloru czy koloru. Na przykład 2♠ , 3♠, 4♠, 5♣ ,6♥. Karta asa może być również użyta jako 11 lub 1. Najwyższa karta jest brana jako rozstrzygający remisy.

Drabina – poker

Potrzebne będą trzy karty o tej samej wartości, stąd ich nazwa w języku angielskim „trójka”, czyli trzy tego samego rodzaju. Przykład: 2♦ 2♠ 2♣ K♠ 6♥ . Pozostałe dwa nie mają żadnej wartości, chyba że zostaną użyte do rozstrzygnięcia remisów. W tym przypadku do rozstrzygnięcia remisu liczy się ten z najwyższą wartością. Jeśli są identyczne, używana jest dodatkowa karta.

Podwójna para

Podwójna para składa się z 2 par kart, z których każda ma taką samą wartość. Dodatkowa karta służy do rozstrzygnięcia remisu. Na przykład: A , 3 ♦ , 3 ♥ , 7 ♠ , 7 ♣ .

Miejsce – Par

Para jest jedną z najczęstszych rąk pokerowych. Osiąga się to poprzez uzyskanie dwóch kart o tej samej wartości i 3 dodatkowych kart. Na przykład 3♥ , 5♥ , 6♦ , A♦ , A♥ . W przypadku remisu z innym graczem zwycięstwo określa dodatkowa karta o najwyższej wartości.

Najwyższa karta

Jeśli żaden z graczy nie wykona żadnego z powyższych rozdań, zwycięzca zostanie wyłoniony na podstawie najwyższej karty .

Jeśli naprawdę chcesz wygrywać w pokera, wyłącznym warunkiem jest poznanie i zrozumienie różnych kombinacji lub wygrywających rąk.

Jaka jest najlepsza ręka w pokera?

Bez wątpienia najlepszą grą w pokera jest poker królewski. Składa się z asa, króla, damy, waleta i dziesiątki, wszystkie w tym samym kolorze. Ten typ ręki jest bardzo rzadki i, jak można się spodziewać, niezwyciężony.

Jakie są szanse na pokera królewskiego?

Prawdopodobieństwo wylosowania pokera królewskiego w pokerze Texas Holdem w dowolnym rozdaniu wynosi 1 do 649 740. Odbywa się to przed rozdaniem kart. Jeśli otrzymasz w ręce 2 wysokie karty, takie jak Q i J pik, masz szansę 1 na 19 600 trafienia królewskiego koloru na flopie.

Co bije na głowę w pokerze?

Ranking rozdań pokerowych wygląda tak. Para bije najwyższą kartę. Podwójna para bije parę. Trip bije dwie pary i tak dalej. Na górze strita wygrywa z pokerem, a królewski kolor z kolorem.

Ile jest rozdań pokerowych?

Jest tylko 10 5-kartowych rozdań pokerowych. Są to poker królewski, poker prosty, poker, ful, kolor, strit, trójka, dwie pary, para i wysoka karta.

Czy w rozdaniach pokerowych istnieje potrójna para?

Nie, potrójna para nie należy do układów pokerowych. Składają się one z 5 kart, a nie 6. Na przykład, jeśli masz kombinację 7, 6 i otrzymujesz 7, 6, A, A, 2, to nie masz potrójnej pary, ale podwójną parę .

Jaki jest najwyższy kij?

W większości gier pokerowych, w tym w Texas Holdem, żaden kolor nie jest wyższy od innego. Podobnie jak niektórzy, jeśli mają ranking, w takim przypadku wyglądałoby to następująco. Przejście od najlepszego do najgorszego; piki, kiery, karo, piki.

Kto wygrywa, kolor czy strit?

Kolor pokonuje strita. Ręka do koloru składa się z 5 kart tego samego koloru, na przykład AJ-9-7-4 pik. Strit składa się z 5 kolejnych kart, takich jak 7-6-5-4-3, w różnych kolorach. Dlaczego kolor wygrywa? Za prosty fakt, że szanse na uzyskanie koloru są mniejsze.

Co się stanie, jeśli dwóch graczy ma dwie pary?

Gdy więcej niż jeden gracz ma dwie pary, wygrywa gracz z najwyższą parą. Na przykład asy i czwórki pokonałyby króle i damy.

Jeśli kilku graczy ma tę samą wysoką parę, wygrywa gracz z najwyższą niską parą. Na przykład asy i siódemki pokonałyby asy i dwójki.

Jeśli gracze mają dokładnie takie same pary, wygrywa gracz z najwyższą dodatkową kartą.