Czym jest bakarat i jak się w niego gra?

Czy planujesz wypróbować naprawdę interesujące gry stołowe w kasynie online? Jedną z najpopularniejszych gier kasynowych , które można znaleźć na stronie internetowej, jest bakarat. Ta gra jest nie tylko ekscytująca, ale także intrygująca, pełna napięcia i można w nią grać w większości kasyn. Ta gra jest bardzo popularna wśród graczy z Azji. Jeśli jesteś koneserem klasycznych filmów, zobaczysz Jamesa Bonda grającego w tę grę w jednym z jego największych hitów.

Nie daj się zmylić nazwie, bakarat nie jest bardzo złożoną grą. Możesz łatwo nauczyć się grać w tę grę, a co najważniejsze, możesz zacząć zarabiać na bakaracie następnym razem, gdy w nią zagrasz. W tym przewodniku znajdziesz rekomendacje kasyn online, w których możesz grać w bakarata.

Czym jest bakarat?

Jak wspomnieliśmy na początku, bakarat jest jedną z najpopularniejszych gier karcianych i prawie zawsze jest obecny w każdym kasynie online. Ma szybkie tempo gry i zawiera dużo akcji. Jak w każdej innej grze karcianej, w bakarat występuje element szczęścia, ale nie jest to jedyny czynnik decydujący. Posiadanie solidnej strategii połączonej z doskonałym zrozumieniem gry to jedyny sposób na osiągnięcie zysku podczas gry w bakarata online.

Jeśli nigdy nie grałeś w bakarata online, jesteś we właściwym miejscu. W tym przewodniku omówimy wszystkie elementy gry, w tym zasady i strukturę zakładów. Ponadto podamy więcej szczegółów na temat strategii, abyś mógł zwiększyć swoje szanse na wygraną.

Zasady bakarata

Baccarat, jak każda gra karciana, ma pewne szczególne zasady, które należy zrozumieć, aby opanować grę, zarówno w kasynie online, jak i w kasynie fizycznym.

Zanim zaczniemy, zdefiniujmy kilka typowych terminów bakarata. Jedna strona gry to „bank” , a druga to „gracz”. Jest to całkowicie arbitralne i możesz postawić na dowolny z nich. Bez względu na to, ilu graczy jest jednocześnie dostępnych przy stole, rozdawana jest jedna ręka „gracza”. Dzieje się tak głównie dlatego, że ręka „gracza” jest tylko jedną z opcji, na które możesz postawić i nie jest tak naprawdę ręką gracza.

Większość nowych graczy uważa, że ​​ręka bankiera należy do domu, podczas gdy ręka gracza należy do prawdziwego gracza. Nazwy są tylko oznaczeniem; co można by nazwać „ręką 1” i „ręką 2”.

Najwyższa liczba dostępna w każdym rozdaniu bakarata to 9. Najlepsza ręka to w sumie dwie karty 9. Jest to znane jako „naturalne” i automatycznie wygrywasz. Druga najlepsza ręka to osiem; Jest również nazywany „naturalnym” . Remis występuje, gdy dwóch graczy otrzymuje dwie identyczne ręce. Kiedy tak się dzieje, ani bank, ani gracz nie wygrywają.

Kiedy gracz ma naturalny układ, najpierw zostanie rozegrany jego układ, a po nim krupier. Jednak w przypadku, gdy pierwsze dwie karty sumują się do pięciu lub mniej, kolejna zostanie dobrana. W sytuacji, gdy sumują się do 6 lub 7, nie można dobrać więcej kart.

Zwróć uwagę, że nie można dobrać więcej niż trzech kart na obie ręce. Po rozegraniu obu rąk, wygrywa ta ręka najbliższa 9.

Jak gra się w bakarata?

Bakarat jest rozgrywany pomiędzy graczem a krupierem. Celem jest zdobycie 9 punktów lub jak najbardziej zbliżonych do 9 za pomocą kart, które zostały rozdane. Odkryte karty i dziesiątki są warte zero punktów, as jest wart jeden punkt, a pozostałe, w zależności od ich wartości nominalnej, są warte od 2 do 9.

W bakaracie online jest tylko jedna runda licytacji, która ma miejsce przed rozpoczęciem rozdania. Możesz postawić na gracza lub bankiera, który w języku angielskim jest bankierem. Wielu profesjonalnych graczy w bakarata zgadza się, że obstawianie na bankiera jest korzystniejsze niż obstawianie na gracza. Poniżej znajdziesz rozbicie rozdań w bakaracie oraz informacje o tym, kiedy rozdawana jest trzecia lub więcej kart.

Przed rozpoczęciem rozdania odbywa się runda licytacji. Po ich umieszczeniu krupier rozdaje dwie karty, zarówno graczowi, jak i bankierowi. Ten, kto osiągnie 9 lub jak najbliżej 9, wygrywa rozdanie. Każde rozdanie zajmuje tylko kilka sekund, ale ponieważ akcja toczy się szybko, musisz dobrze rozumieć grę, aby zagrać w bakarata.

Jeśli nie zostaną rozdane żadne figury lub dziesiątki, krupier będzie trzymał się rozdania dwóch kart, jak wyjaśniono powyżej, ale zdarzają się sytuacje, w których rozdawane są dodatkowe karty, aby utworzyć rozdanie.

Oto zasady rozdania w bakaracie:

 • Jeśli gracz wyrzuci 8 lub 9, musi zostać.
 • Gracz musi zostać, jeśli ma w sumie 5 lub 6.
 • Jeśli gracz zostaje, bankier musi trafić w sumie 5 lub mniej.
 • Gracz automatycznie uderza, a bankier rozdaje trzecią kartę.

Bankier dobierze trzecią kartę tylko wtedy, gdy gracz to zrobi. Jednak tylko w następujących sytuacjach bankier będzie mógł dobrać trzecią kartę:

 • Bankier ma maksymalną sumę 2.
 • Jeśli bankier ma w sumie 3, bankier może dobrać, jeśli trzecia karta ma dowolną liczbę z wyjątkiem 8.
 • Kiedy bankier ma w sumie 4, bierze trzecią kartę, jeśli trzecią kartą graczy jest jedna z następujących: 2,3,4,5,6,7.
 • Jeśli bankier ma w sumie 5, bierze trzecią kartę, jeśli trzecia karta gracza jest jedną z następujących: 4,5,6,7.
 • Kiedy bankier ma w sumie 6, bierze trzecią kartę, jeśli trzecia karta gracza to 6 lub 7.
 • Przy 7 bankier zawsze będzie musiał zostać.

Rodzaje bakarata

Jak wyjaśniliśmy wcześniej, bakarat to gra, którą można znaleźć w kasynach online i istnieją trzy rodzaje. Jest bardzo prawdopodobne, że niektóre z nich już widziałeś lub słyszałeś.

Rodzaje Baccarat to:

 • Punkt bankowy
 • Baccarat chemin de fer
 • bank bakarat

Każdy z tych rodzajów bakarata jest wyjątkowy. Na przykład ruch każdego gracza w Punto Blanco jest wymuszony przez rozdane mu karty. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w Baccarat Banque, gdzie obaj gracze mogą podejmować decyzje.

Logika tej gry polega na porównaniu kart pomiędzy dwoma rozdaniami, czyli graczami i bankierem. Istnieją 3 możliwe wyniki dla każdej gry w bakarata. Wyniki te obejmują:

 • Gracz
 • Bankier
 • Wiązanie

Skąd wziął się Baccarat?

Cóż, nikt nie jest pewien, skąd właściwie wzięła się ta gra. Ale patrząc na nazwę, z pewnością nie pochodzi ona ze Stanów Zjednoczonych. Według dostępnych informacji Baccarat sięga XIX wieku.

Istnieje grupa ludzi, którzy uważają, że ta gra powstała we Włoszech i została później wprowadzona do Francji pod koniec XV wieku przez żołnierzy biorących udział w wojnie francusko-włoskiej. Ta wojna miała miejsce za panowania Karola VIII.

Pewną rzeczą, o której wiadomo o tej grze, jest to, że ewoluowała w europejski bakarat i francuską grę chemin de fer. Gra znana dziś jako amerykański bakarat powstała w Anglii i rozprzestrzeniła się na Amerykę Południową.

Dzisiejsza wersja bakarata pochodzi z kasyna Capri w Hawanie na Kubie. Aura przepychu kojarzona z dzisiejszą europejską grą została wprowadzona w latach 50. w Nevadzie. Ta gra jest rozgrywana w większości przypadków, a w niektórych przypadkach na terenie odgrodzonym kordonem; Jest odtwarzany pod nadzorem.

Strategia wygrywania w Baccarat

Dobrą rzeczą w Baccarat jest to, że jest to bardziej gra w zgadywanie, a nie strategia. Istnieje jednak kilka strategii, których możesz użyć, aby zwiększyć swoje szanse na wygraną w grze.

Ręka bankiera ma nieco większą szansę na wygraną. Ma 1,36% przewagi w zakładzie.

Zanim wejdziesz do dowolnego kasyna online, aby zagrać w tę grę, pamiętaj, że potrzebujesz szczęścia i dobrego zarządzania pieniędzmi. Powinieneś unikać robienia dużych zakładów i podbijania stawki, gdy przegrywasz. Możesz łatwo zbankrutować, jeśli zrobisz większe zakłady, aby zrekompensować swoje straty. Jeśli zdecydujesz się zmienić wielkość zakładu, dobrym sposobem na to jest zwiększenie wielkości zakładu, gdy wygrywasz, a następnie zmniejszenie go, gdy przegrywasz. Przed wejściem do kasyna musisz ustalić limity swoich strat i starać się ich trzymać.

Na przykład, jeśli zaczniesz grać przy stole do mini-Bakarata z 200 $, dobrą decyzją jest nie zostawiać go z mniej niż 100 $. Jeśli masz zły dzień i stracisz więcej niż 100 $, po prostu odejdź od stołu.

Oprócz opuszczania kasyna, gdy przegrywasz, musisz także wiedzieć, kiedy przestać, gdy wygrywasz. Jeśli masz szczęśliwy dzień, a z 200 $ do 300 $, nie bądź chciwy. Możesz włożyć oryginalne 200 $ z powrotem do kieszeni i grać z wygraną 100 $ lub po prostu odejść.

Wniosek dotyczący bakarata

Baccarat to jedna z najstarszych gier stołowych, dlatego można w nią grać w prawie każdym kasynie online, które znajdziesz w sieci. Jedną z najważniejszych rzeczy, o których należy pamiętać w Baccarat, jest to, że jest to gra losowa i będziesz całkowicie zależny od kart oferowanych przez krupiera.

Nie ma jednej strategii, którą można zastosować w bakaracie online, ale dobre zrozumienie gry jest niezbędne, aby zwiększyć swoje szanse na wygraną.

Jeśli interesują Cię inne rodzaje gier karcianych, możesz odwiedzić naszą dedykowaną sekcję dotyczącą pokera . Znajdziesz tam przydatne informacje, a także najlepsze kasyna, w których możesz w nie zagrać.